DŹWIGNIA HANDLU ZYSKAJ NA HANDLU

gdzie najlepiej sprzedawać ubrania

Nie trzeba wcale otwierać własnego sklepu internetowego, aby móc zacząć swoją przygodę w e-handlu. Niezależnie od tego, czy mamy do sprzedania nowe lub używane ubrania, jest wiele sposobów na ich sprzedaż w sieci. Zamiast chomikowania jakiś niepotrzebnych, niepodobających się czy niepasujących części garderoby, można je odsprzedać.

Nie jest to skomplikowane, a może przynieść niemałe zyski. Niektóre ubrania mieliśmy założone tylko raz w swoim życiu albo nawet wcale. Wystarczy dobrze przejrzeć swoją garderobę. Oczywiście zanim pojawią się zyski, trzeba poświęcić trochę czasu i się nieco wysilić, aby stworzyć ogłoszenia i dać o nich znać innym.

Gdzie najlepiej sprzedawać ubrania?

Jeśli chcemy sprzedawać ubrania i trafić do szerokiego grona odbiorców, warto założyć konto na stronie Vintage.pl. Rejestracja konta jest darmowa. Wystarczy załadować zdjęcia przedmiotów na sprzedaż i odpowiednio je opisać. Nie można zapomnieć o podaniu kluczowych informacji dotyczących rozmiaru ubrania, stanu rzeczy, marki, ceny oraz krótkiego, treściwego opisu. Kolejną opcją jest storna Szafa.pl, która działa na podobnej zasadzie co wyżej wymieniona. Świetną opcją jest ogłoszenie się na serwisach aukcyjnych i wystawienie tam swoich przedmiotów.

Prym wiedzie Allegro. Można też spróbować swoich sił na eBay. W zależności od naszych potrzeb i preferencji możliwe jest sprzedawanie pojedynczych sztuk lub całych paczek ubrań. Do wyboru mamy opcję kup teraz z określoną kwotą albo wystawienie przedmiotu na licytację. Na tym oczywiście nie koniec. Istnieje znacznie więcej portali. Przykładem są serwisy typu Gumtree i OLX, gdzie można ogłaszać się bezpłatnie. Jeśli nie chcemy wysyłać produktów, to można sprzedawać je lokalnie, czyli z osobistym odbiorem. Zawsze istnieje też opcja wysyłki, jeśli dogadamy się z kupującym.

Ogłaszać się można nawet w mediach społecznościowych, wykorzystać popularnego Facebooka i Instagram. Można tam wrzucać zdjęcia ze swoimi przedmiotami na sprzedaż wraz z opisem i cena. Warto też zapisać się do sprzedażowych grup na Facebooku, gdzie można potem dodawać posty ze swoimi ofertami.

Gdzie jeszcze można sprzedawać odzież?

Nie dla każdego jest sprzedawanie ubrań online. W takim przypadku warto wybrać się na targi mody vintage, które odbywają się w dużych miastach regularnie, w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach. Tam można na stoiskach i wieszakach zaprezentować swoje towary. Inną opcją są wyprzedaże garażowe i bazarki. Na tym jednak nie koniec możliwości. Do dyspozycji mamy jeszcze komisy, second handy i wynajmowane półki. Jeśli nie chcemy sprzedawać swoich rzeczy i dłużej na nich zarabiać, można zacząć je wypożyczać odpłatnie.

mgr ekonomii Krzysztof Olech
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *