DŹWIGNIA HANDLU ZYSKAJ NA HANDLU

Jak zarobić pieniądze w wieku 13 lat?

Nie trzeba wcale czekać do ukończenia osiemnastego roku życia, aby móc zacząć zarabiać swoje pierwsze pieniądze. Jeśli mamy już ukończone 13 lat, warto się zainteresować pomysłami na dochód. W ten sposób można stać się dużo bardziej niezależnym od rodziców. Wysokość kieszonkowego nie zawsze jest satysfakcjonująca, ale jest sporo możliwości, jeśli chodzi o dodatkowy zarobek i to w legalny sposób. Oczywiście nie ma co spodziewać się niesamowitych przychodów, ale od czegoś trzeba przecież zacząć swoją przygodę. Pozwoli to na zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia.

Jak zarobić pieniądze w młodym wieku?

Zarabiać pieniądze można już w młodym wieku. Nie trzeba do tego być żadnym geniuszem ani kombinować. Wbrew pozorom możliwości jest naprawdę sporo. Nie ma wiec wymówek, że się nie da. Jeśli ktoś potrzebuje zastrzyku gotówki, może ją zdobyć. No chyba, że komuś się nie chce, ale dla lenistwa nie ma usprawiedliwienia. Najprostszym i w pełni bezpiecznym sposobem jest e-handel. Wystarczy zarejestrować się na Allegro, co jest możliwe już w wieku 13 lat. Do dyspozycji jest konto junior. Inną opcją jest sprzedawanie z konta rodziców, po uprzednim przedyskutowaniu tego z nimi. Sprzedawać można niemalże wszystko. Zacząć można od tego, co jest nam niepotrzebne. Możliwe jest także szukanie różnych rzeczy na wyprzedażach, kupowanie ich, po czym odsprzedawanie z marżą, która będzie naszym zyskiem.

Inną opcją jest odpłatne pisanie postów na różnych forach internetowych. Chodzi tutaj o copywriting, czyli płatne tworzenie tekstów dla innych. W przypadku konta junior na Allegro można dodać aukcje i zaoferować swoje usługi. Nie brakuje też platform w Sieci, które umożliwiają realizację zleceń. Trzeba mieć do tego ukończone 18 lat, ale można poprosić rodziców czy pełnoletnie rodzeństwo o rejestrację w serwisie, po czym pisać teksty w ich imieniu. Kolejną propozycją jest zarabianie na graniu w gry – sprzedaży, prowadzeniu kantoru i handlowaniu, mentoringu i udzielaniu porad. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć zarabiać na prowadzeniu własnego bloga. Można też stworzyć kanał na YouTube i zacząć swoją przygodę z nagrywaniem. W młodym wieku można zarabiać, opiekując się młodszymi, sprzątając w sąsiedztwie, udzielając korepetycji, wypełniając płatne ankiety internetowe. Prace sezonowe także będą świetną opcją.

mgr ekonomii Krzysztof Olech
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *