DŹWIGNIA HANDLU ZYSKAJ NA HANDLU

Czego najwięcej eksportuje Polska?

Interesujesz się ekonomią oraz gospodarką? Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób na arenie międzynarodowej zarabia Polska? Ciekawi Cię handel zagraniczny oraz polityka zagraniczna? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę w tym aspekcie? Szukasz sprawdzonych oraz praktycznych informacji w tym temacie? Jeżeli tak, to idealnie trafiłeś – ten tekst powstał właśnie z myślą o wszystkich osobach, które są zainteresowane taką tematyką. Serdecznie zapraszamy Cię do jego wnikliwej lektury!

Czego najwięcej eksportuje Polska?

Nie da się ukryć, że jednym z największych źródeł dochodów każdego państwa jest eksport danych towarów oraz usług. Oczywiście to, co eksportuje każdy kraj zależy bezpośredniego od jego możliwości ekonomicznych oraz produkcyjnych. Często dużą rolę odrywają, także uwarunkowania geograficzne oraz geologiczne. Jednak te ostatnie czynniki nie mają w przypadku Polski większego znaczenia.

Polska przeznacza na eksport stosunkowo dużo towarów i produktów. Największy odsetek stanowią produkty przemysłu elektromaszynowego. Mowa tutaj oczywiście o wszelkich częściach motoryzacyjnych oraz o telewizorach oraz innym sprzęcie elektronicznym. Polska jest bardzo uznanym eksporterem jeżeli chodzi o przemysł elektrotechniczny – składa się na to oczywiście bardzo dobra jakość tych produktów oraz stosunkowa niska cena.

Kolejnym filarem polskiego eksportu są wszelkie produkty chemiczne. Chodzi głównie o przemysł farmaceutyczny oraz o przemysł kosmetyczny. Tutaj zdecydowaną rolę odgrywa oczywiście wysoka jakość produktów oferowanych na eksport do innych krajów. Nie można oczywiście zapomnieć, że ceny oferowane przez Polskę są stosunkowo niskie – szczególnie dla bogatych krajów Europy Zachodniej. Ostatnim bardzo ważnym i dużym filarem polskiego eksportu jest oczywiście branża spożywcza i branża rolna.

Polska posiada doskonałą pozycję geograficzną, by uprawiać sporą ilość lokalnych warzyw oraz owoców. Najczęściej eksportowane są więc: jabłka, porzeczki, wiśnie, marchewka, papryka, pomidory, cebula czy też pietruszka. Bardzo ważnym towarem eksportowym jest, także tytoń oraz mięso. W przypadku takich produktów oczywiście jakość i renoma są najważniejsze. Polskie produkty spożywcze oraz rolne mają bardzo dobą renomę na całym świecie, a co najważniejsze są uznawane za bezpieczne oraz naturalne.

mgr ekonomii Krzysztof Olech
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *