DŹWIGNIA HANDLU ZYSKAJ NA HANDLU

Jak skutecznie i mądrze sprzedawać na ebayu?

Jeśli mamy już założone konto na eBay i wystawione pierwsze przedmioty, można zacząć zarabiać. Nie zawsze jednak pojawiają się pożądane efekty i sprzedaż pozostawia wiele do życzenia. Bardzo ważne jest to, aby pamiętać o kilku istotnych kwestiach, dzięki którym sprzedaż będzie rzeczywiście skuteczna.

Jak sprzedawać na eBay?

Samo posiadanie konta na eBay to dopiero początek. Wstawianie nieprzemyślanych ofert tylko po to, aby jak najszybciej się ogłosić ze swoimi produktami, nie przyniesie satysfakcjonujących efektów. Pierwszym krokiem jest właściwe wycenienie swoich przedmiotów. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe. Nie obędzie się bez przejrzenia ofert innych sklepów/serwisów. Zasada jest taka, aby wybrać najczęściej wyświetlaną cenę danego produktu, po czym zmniejszyć ją o kilka/kilkanaście procent. Powinna ona być atrakcyjna dla potencjalnych klientów i opłacalna dla sprzedawcy. Dobrym trikiem jest pozostawianie niezaokrąglonej ceny, która optycznie wygląda na niższą. Kolejną kwestią jest dobranie odpowiednich tytułów do swoich aukcji na eBay. Należy umieścić w tytule jak najwięcej słów kluczowych, mając na uwadze to, jakie może wpisać w wyszukiwarkę potencjalny nabywca towaru.

Bardzo ważne przy wystawianiu przedmiotów na sprzedaż jest zrobienie odpowiednich zdjęć, czyli takich ciekawych, które zainteresują potencjalnego kupca. Kluczowe jest wykonanie jak najlepszych fotografii, które będą prezentowały oferowany produkt z jak najlepszej perspektywy. Profesjonalne zdjęcie zawsze będzie lepiej odebrane i przyciągnie wzrok. Zadbać należy także o dopracowanie opisów przedmiotów.

Nie może zabraknąć szczegółowych informacji na temat stanu technicznego i wizualnego produktu oraz jego cech dodatkowych. Warto wyróżnić zalety oferowanego towaru w opisie. Zaleca się umożliwić kupującym różne metody płatności. Sklep na eBay powinien być funkcjonalny i dopracowany pod kątem wizualnego odbioru. Jeśli będzie wyglądał profesjonalnie, będzie generował znacznie większy ruch i przełoży się to na wzrost sprzedaży.

mgr ekonomii Krzysztof Olech
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *