DŹWIGNIA HANDLU ZYSKAJ NA HANDLU

Czas szybko nam upływa – mamy wrażenie, że z roku na rok coraz prędzej – dlatego za każdym razem, dziwimy się, że to już czas wypełniania deklaracji podatkowych. Na szczęście w dobie internetu i nowych technologii obowiązek ten nie jest tak uciążliwy jak jeszcze niegdyś. Dlatego też przygotowaliśmy artykuł, w którym przedstawimy korzyści z rozliczania PIT-u online.

PIT-37 online

Uwagę naszą kierujemy ku najczęściej wypełnianym formularzu rozliczeniowemu. To oczywiście PIT-37, który składa bardzo wielu, bo aż 82% podatników. Zatem istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że i Ty, drogi czytelniku, zaliczasz się do tego szerokiego grona. Przygotowaliśmy więc dla Ciebie szereg podstawowych informacji. 

PIT-37 stanowi fundamentalną informację o Twoich przychodach/dochodach, którą musisz przekazać urzędowi skarbowemu. 

Przede wszystkim musimy mieć PIT-11, który otrzymuje się od podatników i pracodawców. Polecamy skorzystać z programu PIT, który jest prosty w obsłudze. Przejdziemy przez niego intuicyjnie, a w razie jakichkolwiek wątpliwości – rozwiązanie nurtującego problemu znajdziemy w przestrzeni internetowej, wpisując w okienko wyszukiwarki frazy “PIT-37” lub określone zapytanie.

Urząd skarbowy potrzebuje od nas danych, które znajdują się na formularzu PIT-11.  Poza tym uzupełniamy deklarację o dane na temat ulg i odliczeń, jakie nam przysługują; koszty uzyskania przychodu, a także informacje w sprawie przychodu z formularza z zeszłego rozliczenia PIT (w tym wypadku chodzi o rok 2019).

Są jeszcze, rzecz jasna, dane weryfikacyjne, czyli: PESEL, NIP (o ile takowy posiadamy, data urodzenia, imię i nazwisko. Z punktu widzenia urzędu najistotniejszą kwestią jest – co zrozumiałe – kwota przychodu.

Na koniec otrzymamy potwierdzenie, że dokonaliśmy rozliczenie prawidłowo. Mowa o UPO, czyli Urzędowym Poświadczeniu Odbioru. W przystępny sposób pobierzemy je w formacie PDF. Ten dokument elektroniczny zalecamy ulokować w odpowiednim folderze na dysku.

PIT-37 online – korzyści

Jeśli chodzi o formularz PIT-37 mamy czas do 30 kwietnia. Mamy go więc w zapasie. Ale czemu by nie zrobić tego z wyprzedzeniem? Zawsze to zaoszczędzenie stresu, który towarzyszy czynnościom wykonywanym “na ostatni moment”. Tym bardziej, że nie mamy prawa narzekać na usługę PIT online. 

Co najważniejsze, oszczędzamy na czasie i trudzie. Nie musimy już brać urlopu w pracy, aby dostarczyć urzędowi dokumentów. Chyba, że bardzo nam na tym zależy – to owszem, możemy to zrobić. Tylko po co?

Kolejnym atutem składania PIT-u w trybie online jest fakt, że szybciej otrzymamy zwrot podatku niż to miało miejsce jeszcze niedawno. Będą nie trzy miesiące, ale 45 dni, jeżeli nie jeszcze krócej!

mgr ekonomii Krzysztof Olech
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *