DŹWIGNIA HANDLU ZYSKAJ NA HANDLU

Praca w kancelarii prawnej

Studia prawnicze uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych w naszym kraju. Prawnicy z wieloletnim doświadczeniem i dobrymi opiniami zarabiają bardzo dużo i są jednymi z najlepiej opłacanych specjalistów w Polsce. Zanim będzie można założyć swoją kancelarię i bardzo dobrze zarabiać, należy zdobyć aplikację adwokacką, radcowską czy prokuratorską. Droga do aplikacji jest długa i raczej nie jest usłana różami. Wymaga intensywnej pracy oraz zdania bardzo trudnego egzaminu.

Praca w kancelarii prawnej

Przystankiem każdego prawnika na drodze do zdobycia aplikacji jest praca w kancelarii prawnej. Jakie są obowiązki młodych prawników, którzy zdobywają pierwsze, praktyczne doświadczenie w zawodzie? Jak wygląda ich praca? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Pierwszy dzień

Podobnie, jak w każdej innej pracy, tak i pierwszy dzień w pracy w kancelarii prawnej jest stresujący. To, jak bardzo będziemy spięci i zestresowani zależy w dużej mierze od atmosfery w kancelarii, do której trafiliśmy. Jeśli wszyscy nastawieni są do siebie przyjaźnie i otwarcie, pierwszy dzień oraz kolejne dni będą mijały w miłej atmosferze. Gorzej jest, gdy atmosfera w kancelarii pozostawia wiele do życzenia. Sposobem na przetrwanie w takich warunkach jest zaangażowanie się w swoją pracę i niezwracanie uwagi na to, co dzieje się wokoło.

Kancelaria – jak wyglądają praktyki?

Praktyki w kancelarii mogą wyglądać bardzo różnie, jednak kancelarie, w których głównie kseruje się dokumenty i parzy kawę zdarzają się coraz rzadziej. Właściciele kancelarii zaczęli rozumieć, że dobry praktykant może być bardzo cennym i jednocześnie stosunkowo niedrogim pracownikiem. W zamian za swoją pracę praktykant otrzymuje (oprócz wynagrodzenia) możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego czy zrobienia aplikacji prawniczej. Trafiając do dobrej kancelarii można nie tylko przygotowywać pisma czy odpowiadać na pozwy, ale i brać udział w rozprawach sądowych czy przy załatwianiu formalności w sądach oraz innych instytucjach.

Praca w kancelarii prawnej jest jednym z przystanków na drodze każdego prawnika do zdobycia aplikacji i założenia własnej kancelarii

Polecamy: sprawy karne Gliwice

mgr ekonomii Krzysztof Olech
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *